Jaká je cena sběrných dvorů v Praze

Praha má širokou síť sběrných dvorů, které jsou přístupné obyvatelům, firmám a často i lidem bez trvalého pobytu v Praze. Jaký je ceník těchto sběrných dvorů? Je těžké to jednoznačně říci, protože existuje několik faktorů, které ovlivňují cenu. Pokusíme se vám je objasnit.

Co určuje cenu sběrného dvoru v Praze?

Trvalé bydliště

Sběrné dvory, které provozuje hlavní město Praha prostřednictvím společnosti Pražské služby, přijímají odpad od fyzických osob s trvalým bydlištěm v Praze zdarma, až na některé výjimky (například pneumatiky). Pro osoby, které nemají trvalý pobyt v Praze, je to komplikovanější – některé sběrné dvory jejich odpad nemusí přijmout vůbec, nebo za poplatek. Doporučujeme vždy zjistit konkrétní poplatky u sběrného dvoru, kam chcete odpad odvézt. Pokud plánujete nechat odpad odvést firmou, zjistěte si u firmy, jaké aktuálně platí poplatky za převzetí odpadu ve sběrných dvorech a zda můžete jet s nimi, abyste jako obyvatel Prahy měli převzetí odpadu zdarma po prokázání občankou.

Tip: Naši zákazníci, kteří jsou obyvatelé Prahy, často ocení, když jim odvážíme odpad a oni mohou jet s námi, aby ve sběrném dvoře ukázali občanku a nemuseli platit za převzetí odpadu, pouze za odvoz.

Zřizovatel

I obyvatelé Prahy mohou někdy zaplatit vysoké poplatky za převzetí odpadu. Pokud vynecháme sběrné dvory soukromých subjektů, pak se to týká především sběrných dvorů zřizovaných městskými částmi. Ty často poskytují převzetí odpadu zdarma pouze pro obyvatele své části a nikoliv pro celou Prahu. Na to je potřeba dávat pozor a zjistit předem, kdo je zřizovatel.

 

Kde jsou sběrné dvory, které zřizuje hlavní město Praha? Adresy s odkazy na mapy naleznete ZDE.

Potřebujete odvést odpad?

Chcete vědět více informací o odvozu odpadu naší firmou, včetně orientační ceny vašich požadavků? Neváhejte nás kontaktovat, ať už telefonicky nebo e-mailem. 

Kontaktujte nás každý den, včetně víkendů a svátků od 8:00 do 21:00 hod.

☎️ +420 722 043 020
 ✉️info@stehovani-adis.cz