Jak se přestěhovat

Plánujete se přestěhovat ze stávajícího bydlení do nového? Na základě našich zkušeností se vám pokusíme poradit, jak se přestěhovat a objasnit rozdíly mezi stěhováním svépomocí a stěhováním s pomocí specializované firmy. Není vždy pravdou, že stěhování svépomocí je levnější než stěhování se specializovanou firmou.

Výhody přestěhování firmou

Stěhovací firmy by měly mít kvalitní pojištění stěhovaných předmětů. To znamená, že v případě nenadálé situace (například při jízdě, kdy člověk nemůže ovlivnit okolní řidiče), pokud dojde k poškození předmětů při přepravě, zákazník nepřichází k úhoně. Při přepravě svépomocí lidé často nezajišťují pojištění přepravovaného nákladu, takže v případě poškození nedostanou žádnou náhradu.

Praxe

Zkušenosti jsou k nezaplacení. Pokud se budete stěhovat svépomocí, tuto operaci provedete maximálně párkrát za život a nemáte zkušenosti profesionálních stěhováků. Například jak správně a bezpečně zabalit nábytek a elektroniku, která je náchylná k poškození při přepravě (televize, monitory a další). Také je důležité vědět, jak správně přenášet a skládat věci do prostoru přepravního vozidla a jak je bezpečně upevnit, aby se nepohybovaly během cesty ze starého bydlení do nového.

Větší vozy pro přepravu

Pozor na opakované cesty. Pokud budete stěhovat vybavení domácnosti vlastními silami, je důležité si dopředu spočítat odhadované výdaje na pohonné hmoty. Pokud máte malé osobní auto, musíte počítat s tím, že budete cestu mezi starým a novým bydlištěm absolvovat vícekrát. Větší vzdálenost mezi bydlišti se tak může prodražit oproti stěhování firmou, která má dodávky s ložným prostorem několikanásobně větším než osobní automobily.

Dostatek obalového materiálu

Každý kus nábytku, zvláště elektroniku, je nutné důkladně zabalit, což vyžaduje velké množství obalového materiálu, například strečové nebo bublinkové folie. Stěhovací firmy přivezou obalový materiál na místo a po přestěhování ho také odvezou. Při stěhování vlastními silami byste museli toto zajistit sami a s předstihem si obstarat dostatečné množství obalového materiálu. Pokud ho máte příliš mnoho, zbyde vám nevyužitý materiál, který budete muset odvézt sami na recyklaci.

Šetří čas

Čas je nepostradatelnou komoditou v životě každého člověka, a u stěhování to platí dvojnásob. Do "nákladů" na stěhování svépomocí musíte započítat i svůj čas. Čas je důležitý zejména v případě, že se potřebujete přestěhovat rychle, například kvůli končící výpovědní lhůtě nebo jiným příčinám, abyste neplatili sankce za nevyklizení bytu ve stanoveném termínu.

Pokud stále váháte, zda zvolit stěhování vlastními silami nebo profesionální firmou, můžete nás kontaktovat skrze kontaktní údaje nebo si rovnou nechat spočítat cenu skrze nezávaznou poptávku, abyste se mohli objektivně rozhodnout na základě konkrétních údajů.

Nechte si nezávazně spočítat cenu stěhování od nás

Chcete vědět konkrétní cenu stěhování? Neváhejte nás kontaktovat, ať už telefonicky nebo e-mailem. 

Kontaktujte nás každý den, včetně víkendů a svátků od 8:00 do 21:00 hod.

☎️ +420 722 043 020
 ✉️info@stehovani-adis.cz