Jak stěhovat piano

Piano patří svou vahou mezi těžká břemena a jeho stěhování není snadnou záležitostí kvůli jeho váze, rozměrům a zároveň křehkému vnitřnímu mechanismu. Piana často mají pro své majitele nejen finanční hodnotu, ale i citovou nebo historickou. Proto je důležité k jejich stěhování přistupovat s maximální důkladností a rozvážností.

  • Před stěhováním piana je nutné důkladně změřit jeho rozměry a prozkoumat vnitřní mechanismus. Rozměry jsou zásadní pro naplánování způsobu stěhování, zejména pokud se piano nachází ve vyšších patrech budovy. Schodiště bývají úzká, takže při přenášení může hrát roli každý centimetr. Plánování dopředu je klíčové, abyste nemuseli řešit problémy, až budete mít piano v rukou přímo na schodišti.
  • Před samotným přesunem je nutné zabezpečit vnitřní mechanismus, aby nedošlo k jeho poškození během manipulace nebo při naklánění. Vnější dřevěnou konstrukci piana je třeba pečlivě obalit strečovou nebo bublinkovou folií, aby nedošlo k poškození (odření, promáčknutí, prasknutí atd.). 
  • Mějte k dispozici dostatečný počet lidí pro stěhování piana, zejména při snášení po schodech. Je vhodné mít i náhradní lidi, pokud by někdo z původního týmu nemohl pokračovat, aby nedošlo k pádu piana.

Piano vám přestěhujeme levně a profesionálně


Pokud potřebujete přestěhovat piano a nejste si jisti, že to zvládnete bezpečně a bez poškození, využijte našich služeb. Během více než 20 let působení jsme přestěhovali profesionálně stovky pian. Naplánujeme celý proces do posledního detailu, zabezpečíme vnitřní mechanismus, a důkladně zabalíme vnější část obalovým materiálem, aby nedošlo k poškození během přepravy. Piano také řádně ukotvíme v naší dodávce, aby při převozu nedošlo k nežádoucím pohybům nebo poškození.

Se stěhováním pian máme dlouholeté zkušenosti.

Ukázky stěhování piana

Nechte si nezávazně spočítat cenu stěhování piana

Chcete vědět konkrétní cenu stěhování vašeho piana? Neváhejte nás kontaktovat, ať už telefonicky nebo e-mailem. 

Kontaktujte nás každý den, včetně víkendů a svátků od 8:00 do 21:00 hod.

☎️ +420 722 043 020
 ✉️info@stehovani-adis.cz