Kolik váží piano a klavír


Během let působení naší firmy jsme přestěhovali stovky pian a klavírů. Často se nás ptáte, kolik takové piano nebo klavír může vážit. Znát váhu je zásadní pro bezpečné přestěhování, nejen proto, aby byl dostatek silných rukou na přenášení, zvláště pokud je stěhování z bytu ve vyšších patrech, kde nelze použít výtah kvůli rozměrům.

Váha hudebního nástroje závisí na použitých materiálech a jeho rozměrech. U klavírů a pian způsobuje vysokou váhu především masivní dřevěná konstrukce a kovové části vnitřního mechanismu. Velké modely mohou vážit i přes 500 kg.

Obecně se váha pian a klavírů pohybuje v rozmezí 150–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠350 kg.

Tip: Pokud chcete vědět přesnou váhu svého piana nebo klavíru, doporučujeme navštívit stránky výrobce, kde by měl být tento údaj uveden. Případně můžete zadat modelové označení nástroje do Google s dodatkem slova „váha“.

Piana a klavíry se svou váhou řadí mezi těžká břemena, která se stěhují velmi složitě. Logistika spojená se stěhováním těchto hudebních nástrojů je náročná nejen kvůli hmotnosti, ale také kvůli rozměrům. Proto je vždy důležité důkladně projít s technikem trasu, po které bude stěhování probíhat, a změřit prostorové možnosti schodišť a vchodů/východů. Kvalitní zabalení a zabezpečení proti poškození je samozřejmostí.

Ukázky stěhování piana

Nechte si nezávazně spočítat cenu stěhování piana

Chcete vědět konkrétní cenu stěhování vašeho piana? Neváhejte nás kontaktovat, ať už telefonicky nebo e-mailem. 

Kontaktujte nás každý den, včetně víkendů a svátků od 8:00 do 21:00 hod.

☎️ +420 722 043 020
 ✉️info@stehovani-adis.cz